The Lab

The Lab je krásne spravená hra od vývojárov vo Valve. Nie je to len hocijaká hra, je to hra s hrami. Ponúka Vám viaceré možnosti na hranie, či aj na pozeranie. Má veľmi jednoduché ovládanie a pohyb je spravený cez teleport, takže nehrozí, že by Vám prišlo zle. Vhodná je nie len pre deti, ale aj starších, dospelých a aj seniorov. Máte na výber napr. lukostreľbu, strieľanie s praku, slnečnú sústavu, vrchol sopky aj hory, kde máte možnosť hrať sa s roztomilým robotickým psíkom.

Režim lukostreľby je asi zo všetkých najzábavnejší. Zoberiete luk, založíte šíp na tetivu, natiahnete, namierite a je hotovo. Vašou úlohou je brániť svoj hrad pred nájazdníkmi, ktorí sa Vám budú snažiť rozmlátiť bránu a preniknúť dnu. Máte proti nim nie len šípy a luk, ale aj kotle s olejom, výbušné sudy, strategicky rozmiestnené a dokážu zničiť veľké skupinky. Ešte aj môžete zapáliť šípy, ktoré sú veľmi užitočné proti štítom.

Režim strieľania z praku je niečo dosť podobné ako hra Angry Birds™. Prak naťahujete s snažíte sa s ním rozbiť čo najviac majetku v sklade Aperature science. Postupne sa Vám míňajú guličky do praku a keď Vám dojdú, na tabuli vedľa Vás sa zobrazí hodnota rozmláteného majetku.

Ďalším pekne spraveným režimom je slnečná sústava. Môžete sa teleportovať krížom-krážom, chytať planéty, otáčať si ich aj z blízka obzerať. Srandovné je, že ich môžete aj zahadzovať do slnka. Keď sa Vám podarí ich všetky nahádzať do slnka, tak to exploduje, vytvorí prekrásnu hmlovinu a v jej strede bude zvyšok nášho slnka – biely trpaslík.

Jedným z nasledújúcich režimov, čo stoja za zmienku je ešte aj prechádzka po hore. Tá Vám ponúkne nádherný realistický zážitok, niekedy aj pomáha pri strese, nakoľko je dosť upokojujúca. Okrem toho, pobieha tam ja extrémne roztomilý psík, ktorému môžete hádzať paličku (on po ňu vždy odbehne a donesie ju priamo až k Vám), škrabkať ho, naháňať sa s ním…