BEAT SABER

Beat Saber“ je jedna z najlepších hier, ktoré kedy na virtuálnu realitu vznikli. Získala mnohé ocenenia, napr. „Najlepšia VR hra“ na The Game Awards 2019, vďaka ktorým sa veľmi presadila. Dnes je „must-have“ každej správnej VR párty aj VR hráča. Je to veľmi návyková hra, má nádherné prostredie ako na svetelnej show, dobré efekty a pohodovú atmosféru, pri ktorej zabudnete na všetko ostatné. Sám som pri hre strávil veľa času a naozaj to stojí za vyskúšanie.

Hra má veľmi jednoduché ovládanie. Má tiež aj zabudovaný tutoriál, kde vám všetko v jednoduchosti vysvetlia. Vždy sekáte do rytmu hudby, ktorú si zvolíte. Na výber máte nesmierne množstvo pesničiek. Beat Saber má v sebe už mnohé elektronické pesníčky, ktoré stále pribúdajú, ale máte aj možnosť stiahnuť si svoju obľúbenú pesníčku a vyskúšať si ju vo virtuálnom prostredí Beat Saberu. Po zapnutí ktorejkoľvek pesníčky na Vás pôjdu farebné kocky. Tieto kocky sú modré a červené a vždy prichádzajú do rytmu hudby. Vy máte v rukách svetelné meče (modrý a červený), ktorými potom sekáte tieto kocky. Kocky majú nakreslený smer seknutia a tiež prichádzajú v rôznych miestach, raz hore, raz dole, prípadne zmenia smer v poslednej chvíli.

Máte rôzne režimy hrania: Solo – kedy sekáte len Vy, Kampaň – musíte tiež plniť isté úlohy (napr. mať určité skóre) a Online – viete sa spojiť s náhodnými hráčmi/hráčkami, alebo s prateľmi z vašej skupiny a viete hrať proti sebe rovnakú pesníčku v rovnakom čase.

Pri hraní máte aj rôzne modifikátory, ktoré Vám vedia hranie sťažiť, alebo aj zjednoduchšiť. ;D